Статьи

(Стаття втратила актуальність) Зміни 2015. Чи можна прийняти на роботу працівника, не порушивши закон?

01.01.15 набрав чинність Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28 грудня 2014 року № 77-VIII, яким крім іншого, внесено зміни до ст. 24 КЗпП України, частину 3 якої викладено в наступній редакції:

"Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України"


Іншими словами, починаючи із 01.01.2015, перш ніж допустити працівника на роботу, работодавець зобов'язаний повідомити про це Державну фіскальну службу України (податківців). І не просто повідомити, а повідомити в порядку, вистановленому Кабміном. Враховуючи, що Кабінет міністрів такого порядку не затверджував, повідомити органи ДФС визначеним законом способом ви не зможете, чим порушите вимоги ст.24 в її новій редакції. 


ОНОВЛЕНО!

Проаналізувавши положення статті 24 КЗпП, з метою формального виконання норм Закону ми рекомендуємо звернутися до органу Державної фіскальної служби, в якому ви знахидится на обліку із листом, наступного змісту: 


"На виконання положень частини 3 статті 24 КЗпП України повідомляємо про прийняття на роботу працівника - (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків) з (дата прийому)"


Якщо в день приймається декілька працівників, до прийняття Кабміном порядку повідомлення, вважаємо припустимим в одному повідомленні про прийом на роботу зазначати декілька працівників, але слід мати на увазі, що повідомлення має бути направленим не пізніше дня укладення трудового договору з працівником.


P.S. Ми сподіваємося, що роз'ясненням до цього закону буде не застосування санкцій до роботодавців до моменту встановлення відповідних правил його виконання. Нажаль, жодних роз'яснень поки немає.



"Пост Скриптум" АБ

Краматорськ, Артемівськ, Слов'янськ